ATS33A-2CF/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
53V Clamp 115A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
ATS33A-2CF/TR13
DigiKey Part Number
13-ATS33A-2CF/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS33A-2CF/TR13
Description
TVS DIODE 33VWM 53VC P600
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
115A
Mfr
Power - Peak Pulse
6000W (6kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53V