ATS24A-2CF/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39V Clamp 154A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
ATS24A-2CF/TR13
DigiKey Part Number
13-ATS24A-2CF/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS24A-2CF/TR13
Description
TVS DIODE 24VWM 39VC P600
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
154A
Mfr
Power - Peak Pulse
6000W (6kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39V