AT1206CRD073K09L is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
3.09 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206CRD073K09L
DigiKey Part Number
AT1206CRD073K09L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206CRD073K09L
Description
RES SMD 3.09KOHM 0.25% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206CRD073K09L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)