AT0603DRE07178KL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
178 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0603DRE07178KL
DigiKey Part Number
AT0603DRE07178KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0603DRE07178KL
Description
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0603DRE07178KL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)