AT0603DRD0771K5L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
71.5 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0603DRD0771K5L
DigiKey Part Number
AT0603DRD0771K5L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0603DRD0771K5L
Description
RES SMD 71.5KOHM 0.5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0603DRD0771K5L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)