AT0603CRD07787RL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
787 Ohms ±0.25% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0603CRD07787RL
DigiKey Part Number
AT0603CRD07787RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0603CRD07787RL
Description
RES SMD 787 OHM 0.25% 1/10W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AT0603CRD07787RL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)