AT0603CRD0710K2L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
10.2 kOhms ±0.25% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0603CRD0710K2L
DigiKey Part Number
AT0603CRD0710K2L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0603CRD0710K2L
Description
RES SMD 10.2K OHM 1/10W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AT0603CRD0710K2L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)