AF164-JR-074K7L
DigiKey Part Number
13-AF164-JR-074K7LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AF164-JR-074K7LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AF164-JR-074K7LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF164-JR-074K7L
Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Resistance (Ohms)
4.7k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)