AF164-JR-0720KL
DigiKey Part Number
13-AF164-JR-0720KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF164-JR-0720KL
Description
RESISTOR CHIP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
63mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
20k
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)