AF164-FR-0751RL
DigiKey Part Number
AF164-FR-0751RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF164-FR-0751RL
Description
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206
Detailed Description
51 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
51
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)