AF164-FR-07191RL
DigiKey Part Number
AF164-FR-07191RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF164-FR-07191RL
Description
RES ARRAY 4 RES 191 OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
191 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
YAGEO
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
191
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)