AF122-FR-07210RL
DigiKey Part Number
AF122-FR-07210RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF122-FR-07210RL
Description
RES ARRAY 2 RES 210 OHM 0404
Detailed Description
210 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
210
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)