AF122-FR-07110RL
DigiKey Part Number
AF122-FR-07110RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF122-FR-07110RL
Description
RES ARRAY 2 RES 110 OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
DDRAM, SDRAM
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Resistance (Ohms)
110
Supplier Device Package
0404
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)