AF0805FR-074M64L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 12.805
Samsung Electro-Mechanics
4.64 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF0805FR-074M64L
DigiKey Part Number
AF0805FR-074M64L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0805FR-074M64L
Description
RES SMD 4.64M OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF0805FR-074M64L Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)