AF0201FR-07432RL
DigiKey Part Number
13-AF0201FR-07432RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0201FR-07432RL
Description
RES 432 OHM 1% 1/20W 0201
Detailed Description
432 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)