AF0201FR-07182KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Panasonic Industry
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
182 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF0201FR-07182KL
DigiKey Part Number
AF0201FR-07182KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0201FR-07182KL
Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/20W 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF0201FR-07182KL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)