AC2010FK-07634RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Similar
Panasonic Industry
634 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC2010FK-07634RL
DigiKey Part Number
AC2010FK-07634RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC2010FK-07634RL
Description
RES SMD 634 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC2010FK-07634RL Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)