AA0805JR-07430KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
430 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA0805JR-07430KL
DigiKey Part Number
AA0805JR-07430KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA0805JR-07430KL
Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AA0805JR-07430KL Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)