9T12062A6041DBHFT is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
6.04 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
9T12062A6041DBHFT
DigiKey Part Number
9T12062A6041DBHFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9T12062A6041DBHFT
Description
RES SMD 6.04K OHM 0.5% 1/8W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9T12062A6041DBHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)