9T12062A2201CBHFT is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
2.2 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
9T12062A2201CBHFT
DigiKey Part Number
9T12062A2201CBHFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9T12062A2201CBHFT
Description
RES SMD 2.2K OHM 0.25% 1/8W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9T12062A2201CBHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)