9T08052A2702CBHFT is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
27 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
9T08052A2702CBHFT
DigiKey Part Number
9T08052A2702CBHFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9T08052A2702CBHFT
Description
RES SMD 27K OHM 0.25% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9T08052A2702CBHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)