9T06031A6201DBHFT is Obsolete and no longer manufactured.
YAGEO
In Stock: 1.409
Datasheet
6.2 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
9T06031A6201DBHFT
DigiKey Part Number
9T06031A6201DBHFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9T06031A6201DBHFT
Description
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9T06031A6201DBHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)