9C12063A3R32FGHFT is Obsolete and no longer manufactured.
YAGEO
In Stock: 5.703
Datasheet
3.32 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
9C12063A3R32FGHFT
DigiKey Part Number
311-3.32FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9C12063A3R32FGHFT
Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
9C12063A3R32FGHFT Models
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)