9C08052A8201JLHFT is Obsolete and no longer manufactured.
YAGEO
In Stock: 616.296
Vishay Dale
In Stock: 39.897
Stackpole Electronics Inc
8.2 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
9C08052A8201JLHFT
DigiKey Part Number
311-8.2KATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9C08052A8201JLHFT
Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9C08052A8201JLHFT Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)