9C08052A8064FKHFT is Obsolete and no longer manufactured.
YAGEO
In Stock: 819
Vishay Dale
In Stock: 25.908
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
Upgrade
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
8.06 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
9C08052A8064FKHFT
DigiKey Part Number
311-8.06MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9C08052A8064FKHFT
Description
RES SMD 8.06M OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9C08052A8064FKHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)