9C08052A5232FKHFT is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
In Stock: 19.453
Panasonic Industry
In Stock: 24.833
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
52.3 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
9C08052A5232FKHFT
DigiKey Part Number
311-52.3KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9C08052A5232FKHFT
Description
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9C08052A5232FKHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)