9C08052A3572FKHFT is Obsolete and no longer manufactured.
YAGEO
In Stock: 13.942
Vishay Dale
In Stock: 21.348
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
35.7 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
9C08052A3572FKHFT
DigiKey Part Number
311-35.7KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9C08052A3572FKHFT
Description
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9C08052A3572FKHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)