621KD05-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
620 V 400 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
621KD05-F
DigiKey Part Number
13-621KD05-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
621KD05-F
Description
VARISTOR 620V 400A DISC 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Manufacturer
Current - Surge
400 A
Series
Energy
17.7J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
40 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 5mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V