5KP210CA/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
349.5V Clamp 14.6A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP210CA/TR13
DigiKey Part Number
13-5KP210CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP210CA/TR13
Description
TVS DIODE 210VWM 349.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
349.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.6A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
210V
Voltage - Breakdown (Min)
237V