4532-601-LF
DigiKey Part Number
13-4532-601-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-4532-601-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
13-4532-601-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4532-601-LF
Description
GDT 601V 2KA 2 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 601 V 2000A (2kA) 2 Pole Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4532-601-LF Models
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
2000A (2kA)
Manufacturer
YAGEO
Number of Poles
2
Series
Fail Short
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Voltage - DC Spark Over (Nom)
601 V