4532-421-LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 27
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
TDK
In Stock: 1.600
Gas Discharge Tube 420 V 2000A (2kA) ±30% 2 Pole Surface Mount
4532-421-LF
DigiKey Part Number
13-4532-421-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4532-421-LF
Description
GDT 420V 2KA 2 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
4532-421-LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
2000A (2kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±30%
Series
Number of Poles
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Spark Over (Nom)
420 V