3RP800M-8
DigiKey Part Number
13-3RP800M-8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RP800M-8
Description
GDT 800V 20KA 3 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 800 V 20000A (20kA) ±20% 3 Pole User Defined
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
20000A (20kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
User Defined
Voltage - DC Spark Over (Nom)
800 V