3RM150L-6/B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 798
Datasheet
In Stock: 0
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
TDK
Gas Discharge Tube 150 V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole Through Hole
3RM150L-6/B
DigiKey Part Number
13-3RM150L-6/B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RM150L-6/B
Description
GDT 150V 10KA 3 POLE TH
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
3
Packaging
Tray
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - DC Spark Over (Nom)
150 V