331KH10J-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
330 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
331KH10J-F
DigiKey Part Number
13-331KH10J-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
331KH10J-F
Description
VARISTOR 330V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
363 V
Manufacturer
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
58J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
300 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
210 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
275 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
297 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
330 V