2RM145L-8/B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Gas Discharge Tube 145 V 10000A (10kA) ±20% 2 Pole Through Hole
2RM145L-8/B
DigiKey Part Number
13-2RM145L-8/B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2RM145L-8/B
Description
GDT 145V 10KA 2 POLE TH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
2
Packaging
Tray
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - DC Spark Over (Nom)
145 V