181KD14-P10 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 373
In Stock: 0
180 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
181KD14-P10
DigiKey Part Number
13-181KD14-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
181KD14-P10
Description
VARISTOR 180V 4.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
198 V
Manufacturer
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
50J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
1100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
115 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
150 V
Varistor Voltage (Min)
162 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
180 V