MS19V150150
MS19V150150
DigiKey Part Number
3362-MS19V150150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS19V150150
Description
MICRO SOLAR PANEL 4.0W 19V CABLE
Customer Reference
Detailed Description
Monocrystalline Solar Cell 4 W 23.4 V
Category
Voltage @ Pmpp
19.8 V
Manufacturer
XUNZEL
Current - Short Circuit (Isc)
230 mA
Series
Type
Monocrystalline
Packaging
Retail Package
Voltage - Open Circuit
23.4 V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) - Max
4 W
Package / Case
Module
Current @ Pmpp
202 mA
Size / Dimension
5.906" L x 5.906" W x 0.087" H (150.00mm x 150.00mm x 2.20mm)