PBT01F03S12-H3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 84mA 3V - 3.6V Input
PBT01F03S12-H3
DigiKey Part Number
1470-PBT01F03S12-H3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBT01F03S12-H3
Description
DC/DC CONVERTER 12V 1W
Detailed Description
Category
Power (Watts)
1 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency
79.5%
Number of Outputs
1
Package / Case
8-SMD Module, 5 Leads
Voltage - Input (Min)
3V
Size / Dimension
0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Voltage - Input (Max)
3.6V
Current - Output (Max)
84mA