ISC0348S15-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
XP Power
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 200mA 18V - 75V Input
ISC0348S15-TR
DigiKey Part Number
1470-ISC0348S15-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC0348S15-TR
Description
DC DC CONVERTER 15V 3W
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Isolation
1.5 kV
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Features
Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Part Status
Active
Efficiency
80%
Type
Isolated Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
16-SMD Module, 7 Leads
Voltage - Input (Min)
18V
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.32" H (24.0mm x 13.7mm x 8.3mm)
Voltage - Input (Max)
75V
Control Features
Enable, Active High
Voltage - Output 1
Approval Agency
CE, UKCA, UL
Current - Output (Max)
200mA
Standard Number
60950-1; 62368-1
Power (Watts)
3 W