SR047-SF1-95mm
DigiKey Part Number
3546-SR047-SF1-95mm-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR047-SF1-95mm
Description
COAX CBL SMA TO CABLE 3.7"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Cable 0.047" Semi-Rigid Cable 3.740" (95.00mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
WITHWAVE CO LTD
2nd Connector
Cable (Round)
Series
Length
3.740" (95.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
0.047" Semi-Rigid Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to Cable
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
SMA Jack
Color
Gray
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C