MT20-200-S3
DigiKey Part Number
3546-MT20-200-S3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MT20-200-S3
Description
RF EMI ABSORB SHEET 300MMX8.268"
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet W-Absorber™ Polymer Resin, Magnetic Powder Self-Adhesive 8.268" (210.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.079" (2.00mm)
Category
Length
11.811" (300.00mm)
Manufacturer
WITHWAVE CO LTD
Width
8.268" (210.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.079" (2.00mm)
Packaging
Sheet
Operating Temperature
-30°C ~ 90°C