FX047-PF8PM7-10inch
DigiKey Part Number
3546-FX047-PF8PM7-10inch-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX047-PF8PM7-10inch
Description
FX047 Cable Assembly
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to SMP 0.047" Flexible Cable 10.000" (254.00mm)
Category
2nd Connector
SMP Plug, Right Angle
Manufacturer
WITHWAVE CO LTD
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Packaging
Case
Length
10.000" (254.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.047" Flexible Cable
Style
SMP to SMP
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C