FX047-PF2PF2-6inch
DigiKey Part Number
3546-FX047-PF2PF2-6inch-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX047-PF2PF2-6inch
Description
COAX CBL SMPM TO SMPM 6"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMPM to SMPM 0.047" Flexible Cable 6.000" (152.40mm)
Category
2nd Connector
SMPM Jack
Manufacturer
WITHWAVE CO LTD
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Case
Length
6.000" (152.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.047" Flexible Cable
Style
SMPM to SMPM
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMPM Jack
Frequency - Max
40 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C