MKS4F051507E00KSC9 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4F051507E00KSC9 is not available
MKS4F051507E00KSC9
DigiKey Part Number
1928-MKS4F051507E00KSC9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4F051507E00KSC9
Description
CAP FILM 15UF 10% 250VDC RADIAL
Detailed Description
15 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.634" L x 0.669" W (41.50mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max)
1.142" (29.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V