MKS4F051506I00JSC9 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4F051506I00JSC9 is not available
MKS4F051506I00JSC9
DigiKey Part Number
1928-MKS4F051506I00JSC9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4F051506I00JSC9
Description
CAP FILM 15UF 5% 250VDC RADIAL
Detailed Description
15 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.240" L x 0.669" W (31.50mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max)
1.358" (34.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V