MKS4F023302B00MH00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4F023302B00MH00 is not available
MKS4F023302B00MH00
DigiKey Part Number
1928-MKS4F023302B00MH00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4F023302B00MH00
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 250VDC RAD
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V