MKS4D043304J00JSC9 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4D043304J00JSC9 is not available
MKS4D043304J00JSC9
DigiKey Part Number
1928-MKS4D043304J00JSC9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4D043304J00JSC9
Description
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC RADIAL
Detailed Description
3.3 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V