Image for 628-35ABT3 is not available
628-35ABT3
DigiKey Part Number
628-35ABT3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-35ABT3
Description
HEATSINK FOR 45MM BGA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Aluminum 3.0W @ 50°C Top Mount
Category
Length
1.750" (44.45mm)
Mfr
Width
1.700" (43.18mm)
Series
Fin Height
0.350" (8.89mm)
Packaging
Bulk
Power Dissipation @ Temperature Rise
3.0W @ 50°C
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
10.00°C/W @ 150 LFM