392-120AB
DigiKey Part Number
345-1173-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
392-120AB
Description
HI-POWER HEATSINK SSR/IGBT/POWER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Power Modules Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
392-120AB Models
Category
Length
4.724" (120.00mm)
Mfr
Width
4.921" (124.99mm)
Series
Fin Height
5.346" (135.79mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
0.20°C/W @ 100 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
0.50°C/W