Image for Y1754350K000S0L is not available
Y1754350K000S0L
DigiKey Part Number
Y1754350K000S0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1754350K000S0L
Description
RES 350K OHM 1.5W 0.001% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350 kOhms ±0.001% 1.5W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)